Par mums Projekti Tehnoloģijas Jaunumi Kontakti Galērijas Ī Ķąń Ļšīåźņū Ņåõķīėīćčč Ķīāīńņč Źīķņąźņū Ćąėåšå’ About us Projects Technologies News Contacts Galery
Par mums Projekti Tehnaloģijas Jaunumi Kontakti Galerijas


Koka statņu – karkasa tipa būvniecība.

Šobrīd Latvijā un pasaulē koka māju celtniecība ir atguvusi savu prestižu. Šis ir viens no senākajiem un reizē arī modernākajiem būvveidiem. Koka māju būvmateriāls pats par sevi ir estētiska vērtība. Māju interjeros maksimāli tiek izmantoti dabīgi materiāli, tādi kā koks, ģipškartons. Šādas mājas mikroklimats ir dabisks un patīkams. Siltuma zudumu samazināšanai tiek izmantoti koka vai plastmasas pakešu logi ar augstvērtīgām stikla paketēm. Ja nesošās konstrukcijas telpās netiek apšūtas, tām nav nepieciešama īpaša apdare.

Kādas ir priekšrocības, būvējot koka karkasa ēkas?

  • Tās ir ekoloģiskas
  • Dabisks mikroklimats, piemērotas Latvijas klimatam
  • Ātrs izgatavošanas un montāžas laiks
  • Salīdzinoši zemas būvniecības izmaksas

Koka ēka ir ļoti augstvērtīgs īpašums, ja to labi kopj tā kalpo ļoti ilgi. Koka karkasa uzbūve ir samērā vienkārša. Protams, vispirms ir jāliek pamati, koka mājai tie nav nepieciešami tik masīvi kā mūra mājai. Parasti konstrukcijām izmanto priedes koku. No ārpuses konstrukcija tiek apšūta ar saplāksni, bet no iekšpuses tiek izlikta tvaika barjera un ģipškartona apšuvums. Svarīgi padomāt par siltumizolāciju, lai neveidotos kondensāts un lai sienas vēdinātos.

Ja koka māja ir pareizi un rūpīgi uzbūvēta, tai vajadzētu kalpot 100 un vairāk gadu. Svarīgi, lai sienas vēdinātos un būtu pareiza izolācija.

Mūsdienās bieži vien mājas fasādi apliek ar koka vai plastikas dēļiem (saidingu). Ja izvēlaties šādi apšūt fasādi, tad ir jāliek arī vēja barjeras. Latvieši visbiežāk izvēlas monolītu mājokļa fasādi, tā apdares materiāli - apmetums vai ķieģeļi. Koka mājai nepastāv nekādi jumta segumu ierobežojumi. Nesošas māju konstrukcijas ļauj būvēt ēku līdz 3 stāvu augstumam.

Koka mājas viens no lielākajiem plusiem ir tas, ka būvniecību var veikt nepārtraukti. Ziemas laikā nebūs nekādi sarežģījumi, to nodrošina sausās būves princips. Vēl viens pluss ir telpu ekonomija, jo koka ēkas ārsienas ir uz pusi šaurākas nekā mūra ēkām.

Koka statņu – karkasa tipa būvniecība.

infoforbuilding.com
Monolītā betona sienu un starpsienu konstrukcija no AAB celtniecības blokiem

www.aab.ru
AEROC - Jaunās paaudzes gāzbetons

www.aeroc.lv

Katrai tehnoloģijai ir savi plusi un mīnusi, par kuriem bieži vien Pasūtītājs jau ir ticis skaidrībā pats. Mēs neuzstājam, mēs konsultējam, balstoties uz savu pieredzi. Izvēle un gala vārds vienmēr ir Pasūtītāja ziņā.
Maza Bolderajas iela 2b , Riga, Talr./f. (+371) 67815170; mob.(+371) 29234063
ASSVE Sia All rights reserved, 2002-2008